Hovedinntak av skolebyttesøkere for 1. og 8. trinn gjennomføres i perioden 2. april- 26. april, og dere må søke innen 15. mars for å være med i hovedinntaket. Etter hovedinntaket tildeles gjenværende plasser til innflyttere og nye søkere løpende.
Elever som har vedtak om skolebytte ved en barneskole, må også søke seg inn på ungdomsskolen dersom de ønsker å fortsette på ungdomsskolen som mottar elever fra elevens barneskole. Hvis ikke du gjør dette, vil eleven få vedtak om nærskole fra den ungdomsskolen eleven egentlig hører til. Se hvilken ungdomsskole de ulike elevene skal gå på.
Hvis du ønsker å søke skoleplass på flere skoler, må du sende søknad til hver av skolene. Hver søknad behandles separat på den enkelte skolen.
Alle som ønsker å søke skolebytte til Majorstuen skole må benytte seg av søknadsskjema (innlogging med min-ID) dere finner på Utdanningsetatens informasjonsside om skolebytte.
Informasjon om skolebytte og søknadsskjema finner dere her.
Innsøking til Musikk på Majorstuen skole
For innsøking til Musikk på Majorstuen skole gjelder egne frister og søknadsskjema.